Sevgili Anavatan Partililer;


1983 yılında Genel Başkanımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, rahmetli Turgut Özal’ın kurduğu ve “En büyük eserim” dediği Anavatan Partisi, 31 Ekim 2009 tarihinde yapılan Büyük Kongresinde kendisini feshetmiştir.

Böylece Türkiye’de bir devir sona ermiştir.

Dost, düşman herkesin kabul ettiği bir gerçek vardır: Anavatan Partisi bu ülkede bir devrim gerçekleştirmiştir.

ANAP’ın Türkiye’nin kalkınmasına, gelişmesine, büyümesine, küresel ölçekte bir güç haline gelmesi yolunda ortaya koyduğu hizmetler, inkar edilemez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Ama, daha önemlisi, ANAP bu ülkede bir zihniyet devrimi gerçekleştirmiştir.

Uzun yıllar boyunca adeta kendi gölgesinden korkan bir ülkeyi ve bireylerini, her alanda özgüven ve cesaret sahibi yapan ANAP olmuştur.

Hem de bu muhteşem devrimi, 8 yıl gibi, kısa sayılabilecek bir sürede yapmıştır.

ANAP’ın fiziki varlığı sona ermiş olabilir, ama partimiz manevi hatırasıyla gönüllerimizde yaşıyor, yaşamaya devam edecek.

Ülkemizin yaşadığı en büyük zihniyet devrimlerinden birinin öncüsü rahmetli liderimizin mesai arkadaşları, bu devrimi gerçekleştiren partinin mensupları olarak gurur duyacağımız bir siyasi mirasın sahipleriyiz.

Doğrularımız ve yanlışlarımızla birlikte bizi değerlendirecek olan, hakkımızda hükmü verecek olan tarihtir, milletimizdir.

Ancak, Turgut Özal’ın mesai ve fikir arkadaşları olarak bizlerin, ömrümüzün bundan sonraki bölümünde devraldığımız mirasa layık olma sorumluluğumuz vardır.

İktidar ve muhalefet günlerindeki siyasi birlikteliğimizi, arkadaşlık, dostluk, kardeşlik sınırları içinde devam ettirmemiz de, siyasi akrabalığımızın gereklerinden biridir.

Bu sosyal platformun amacı, ANAP’lılar olarak, aramızdaki iletişimin daha sağlıklı ve sıkı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktır.

Burası, kendini ANAP’lı hisseden, ANAP ruhuna inanan, bu maziden gurur duyan herkesin evidir, yuvasıdır, buluşma yeridir.

Bütün arkadaşlarımızı, kendi yuvalarına, ANAP’ın aziz hatırasını yaşatma amacıyla kurduğumuz bu platforma bekliyoruz.

Genel Başkanımızı ve ebediyete intikal eden bütün arkadaşlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyor, platformumuza destek veren, katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Bundan sonra ANAP sen’sin…

Üyelik Formu